Zahlavi O sboru Členové Repertoár Koncerty Galerie Pro členy

Zvolte jazyk:
čeština english deutsch français


O sboru Úvod Historie Umělecké vedení Blahoslav_Hajnc Sponzorům Kontakty Rada sboru Nábor
Blahoslav Hajnc

Blahoslav Hajnc, rodák ze Střelic u Brna, absolvent reálného gymnázia v Brně, poté student dvouletého kurzu při Hudební škole J. Kvapila v Brně, absolvent brněnské konzervatoře (obor varhany, kompozice a dirigování).

Po ukončení konzervatoře (1955) začal působit na Lidové škole umění v Ivančicích jako učitel, později (1959) se zde stal ředitelem. V r. 1966 začal studovat mistrovskou školu JAMU v Brně na katedře dirigování a skladby, obor řízení sboru. Studium ukončil v r. 1972 ve třídě zasl. umělce prof. J. Veselky.

V Ivančicích vychoval mnoho talentovaných muzikantů a zpěváků. V roce 1961 založil dívčí pěvecký sbor na Gymnáziu Jana Blahoslava, upozornil na sebe také úspěšným vedením sboru ivančických pěvců Blahoslav. Sám byl činný jako zpěvák několik let v "Pěveckém sdružení moravských učitelů", kde se později stal zástupcem dirigenta.

Blahoslav Hajnc stál v r. 1969 u zrodu "Pěveckého sdružení učitelů Brno-venkov". Toto těleso řídil celých třicet let. Patří mu dík a obdiv za to, že prokázal za tři desetiletí tvořivé činnosti sboru nesmírnou muzikantskou erudici. Svým zápalem, obětavostí a nadšením vyzvedl soubor na vysokou uměleckou úroveň a zasloužil se o jeho rozkvět a dobré jméno nejen u nás, ale i v zahraničí.

Blahoslav Hajnc
Aktuálně

Koncerty

17.6. v 15:00 Koncert na kolonádě v Luhačovicích

20.6. v 18:00 Vystoupení v katedrále sv. Petra a Pavla v Brně

Všechny termíny našich koncertů najdete zde

Ukázky z vystoupení můžete zhlédnout zde